Gündem

Yalancı tanıklık iddiası başını yaktı

Ahmet VAMIK
Turist olarak geldiği ülkemizde, alkollü bir haldeyken, 51 yaşındaki taksi şoförü Şahin Karaçor u ciddi şekilde darp ederek belini kıran vücut geliştirme dalında Türkiye nin milli sporcularından Ceyhun Tokmak ın davası, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi nde devam etti.
Dava, taksi şoförü Şahin Karaçor un, İddia Makamı nın tanığı olarak mahkemede dinlenilmesi üzere ileri bir tarihe ertelendi.
Ceyhun Tokmak ın arkadaşı olan meselenin görgü tanığı Çağrı Duran, sanık Ceyhun Tokmak lehinde şahitlik yapmak için yeniden geldiği ülkemizde, yalancı tanıklık iddiasıyla, soruşturma maksatlı gözaltına alındı.
Vahim Zarar , Ciddi Darp , Sarhoşluk , Uygunsuz Davranış , Rahatsızlık ve İthale-i Lisan suçlamalarından yargılanan Ceyhun Tokmak sa teminat maksatları bakımından şubat ayından beridir hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi nde bulunuyor.
Görgü tanığı tanıklık yaptı
Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer in huzurunda görüşülen davanın dünkü celsesinde, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve
Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.
Sanık avukatı Boysan Boyra, olay günü Ceyhun Tokmak ın yanında bulunan ve meselenin görgü tanığı olan Çağrı Duran ı mahkemede tanık olarak dinletti.
Haberin devamını okumak için aşağıdaki “Web sitesinde oku” butonuna dokunun.
Kaynak: Kıbrıs Gazetesi

Haberin Devamı

Yorum yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.