Kadın-Moda

Ünlü yönetmenlerin hayata geçiremedikleri 14 film

Christopher Nolan dan, Terrence Malick e; Sofia Coppola dan Lars von Trier e ünlü yönetmenlerin çekmek isteyip çeşitli sorunlardan dolayı çekemedikleri 14 film!
Sinemada filmlerini hayranlıkla izlediğimiz ünlü yönetmenler, kimi zaman konusuyla dikkat çeken, hatta hayatımın projesi söylemini kullandıkları filmler çekmek istiyorlar ancak birtakım sebeplerden dolayı projeleri bir türlü hayata geçirilemiyor. Ya stüdyo filmi çekmek istemiyor, ya yönetmen projeden ayrılıyor ya da proje, gelişme kaydetmediği için zaman aşımına uğrayarak rafa kaldırılıyor. Bunun yanında stüdyolarında yönetmene çok müdahale etmesi, filmin çekilememesine neden oluyor.
Peki hangi yönetmenleri böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını öğrenmek ister misiniz? İşte karşınızda ünlü yönetmenlerin çekmek isteyip çeşitli sorunlardan dolayı çekemedikleri 14 film!
Ünlü Yönetmenlerin Hayata Geçiremedikleri 14 Film
Christopher Nolan Howard Hughes Biyografisi
2002 yılında Insomnia filmi izleyiciyle buluştuktan sonra Christopher Nolan, bomba etkisi yaratacak yeni projesi üzerinde çalışmaya başlamıştı. bu projeye göre Nolan, Amerikalı film yapımcısı ve havacı Howard Hughes un hayatını anlatan bir film çekecekti. Hatta Howard Hughes u canlandırması için Jim Carrey ile anlaşmaya varılmıştı. Ancak Martin Scorsese nin, Howard Hudges biyografisi The Aviator üzerinde çalıştığını duyunca yazdığım en iyi şeylerden biri olarak nitelendirdiği senaryoyu rafa kaldırır. Bu üzücü kararın ardından Nolan, Batman Begins filmini çekmeye karar verir ve kariyerinin dönüm noktasını yaşar.
Kathryn Bigelow- Angels of Company
Haberin devamını okumak için aşağıdaki “Web sitesinde oku” butonuna dokunun.
Kaynak: Filmloverss

Haberin Devamı

Yorum yazın