Teknoloji

Teknoloji, ağrı kesici uyuşturucuların yerine geçebilir mi?

Ağrı kesici giyilebilir teknolojik cihazlar umut oluyor
Jennifer Kain Kilgore, ilk araba kazasını geçirdiğinde yalnızca 17 yaşındaydı. Bir lise öğrencisiyken, Jennifer, annesi ve teyzesi, Washington DC deki Georgetown Üniversitesi ne doğru arabayla otobanda seyrediyorlardı. Bir trafik hattındaki rutin kontroller için durdurulduktan sonra üniversite ziyaretinde bulunmak üzere arabayla saatte 65 km hızla giderken başka bir sürücüyle çarpışarak kaza yaptılar. Bu kazada Jennifer in omuruğu dört yerinden kırıldı. Yaklaşık 10 yıl kadar sonra, tarih kendini malesef yeniden tekrarladı. Jennifer, kırmızı ışıkta beklerken bir trafik canavarının beklediği yere çıkmasıyla yeniden bir kaza geçirdi. Eski yaralanmaları iltihaplanırken, yenileri onu esir eden ateşli ağrılara sebep oluyordu. Ağrı kesici giyilebilir teknolojik cihazlar umut oluyor.
Jennifer in yaşam mücadelesi
Kazalarla dolu bir on yıla rağmen Jennifer, şimdi 30 yaşına bastı. Ardı ardına geçirdiği ameliyatlar ve fizik tedaviler sayesinde üniversiteye girdi ve Hukuk Fakültesi nden mezun oldu. Boston bölgesinde avukat olarak çalıştı, evlendi ve çalışmalarını hukuk müşaviri, blog yazarı ve serbest yazar olarak internet üzerinden yayınladı. Kişisel deneyimleriyle ve kendi hikayesiyle bağlantı kurarak okuyucularıyla pek çok şey paylaştı.
Ancak tüm bunlar olurken korkunç bir şeyle yaşıyordu: kronik, sıklıkla artan azalan ağrılar. İkinci kazasından sonra, hukuk firmasından ayrılarak evden serbest çalışma kararı aldı. Çünkü birden gelen ağrılarının zamanını ve yerini kestiremez bir hale gelmişti. Bu durum onu zaman zaman zor durumlara sokuyor ve işlerinin aksamasına yol açıyordu.
Arka sırtımda dört kırık, sırtımın alt kısmında bacaklarımı ağrıtan bir grup sinir çıkıntılı disk, boynumda iki füzyon yapıldı, bu yüzden her gün migren ağrım var. İşimi bıraktığım zamanlarda ellerim gerçekten çalışmıyor gibiydi. Doğru düzgün kalem tutamıyor, yazamıyor ve kendi kendine kıpırdanıyorlardı. Çok uğraş verdiren bir acı ile mücadele ediyordum. Yalnızca ofisimin katında oluyor, yoga yapmaya çalışıyordum. Bir gün patronlarım geçerken beni bir anda görüverdiler. Kaytarmıyordum sadece iyi durumda değildim ve rahatlamaya çalışıyordum. diye yaşadıklarının yalnızca bir kısmını anlatıyor.
Haberin devamını okumak için aşağıdaki “Web sitesinde oku” butonuna dokunun.
Kaynak: Tekno Format

Haberin Devamı

Yorum yazın