Teknoloji

Stargate Geri Dönüyor : Stargate Origins #Genel #Stargate

Metro-Goldwyn-Mayer, Stargate evreninin yeni yapımı Stargate Origins i duyurdu. Onar dakikalık on bölümden oluşacak yeni dizi, MGM nin proje için hazırladığı Stargate Command platformunda yayınlanacak. Mercedes Bryce Morgan ın yönetip senaryosunu Mark Ilvedson ve Justin Michael Terry nin yazacağı dizinin çekimlerine Ağustosta başlanacak. Stargate hayranlarına hasretin sonbahar aylarında biteceğini müjdelemek yanlış olmaz.
Roland Emmerich in Stargate filminde, arkeolojik kazılarda dev bir ağa açılan Yıldız Geçidi keşfedilip bizleri evrene bağladığında sene 1994 tü. Dünya da Stargate Command adlı bir üs kurup yıldızlararası maceraya koşan ekiplerin 10 sezonluk hikayesini anlatan Stargate SG-1 için 3 sene bekledik. 2004 yılında başlayan Stargate Atlantis te maceramız Pegasus galaksisine taşındı. 2008 yılında Ori ve Goa uld sistem lordu Ba al ile girişilen mücadeleyi anlatan iki DVD filmi geldi: Stargate: The Ark of Truth ve Stargate: Continuum. Stargate Universe ile gerçekleri ve kaderimizi bulmaya çıkmışken maceranın gerçekler öyle kolay bulunmaz dercesine ironik bir şekilde sonlanması 2009 yılındaydı. 6 yıldır ise yeni bir Stargate hikayesi beklemekteydik. Bu yeni dizi, kronolojideki yaklaşık 100 yıllık bir açığa tekabül eden, Dünya daki geçidin bulunuşuyla çalıştırılması arasındaki araştırmaları ve mücadeleleri içerecek.
İlk filmde arkeolog Daniel Jackson ın üsse getirilip Yıldız Geçidi ni çalıştırmayı başardığını görmüştük. Flashbacklerle geçmişe gidip arkeolog Paul Langford un Mısır daki o büyük keşif anına şahit olmuştuk. Keşif sırasında Langford un yanında hasır şapkasıyla dolaşan küçük kız, ileride Jackson ın projeye dahil edilmesini sağlayan Catherine Langford un ta kendisidir. Yıllarca geçidin sırrını çözmeye çalışmış, en sonunda da Daniel Jackson ı projeye dahil ederek babasından kalan kutsal görevin tamamlanmasını sağlamıştır.
Haberin devamını okumak için aşağıdaki “Web sitesinde oku” butonuna dokunun.
Kaynak: Hayaleturk

Haberin Devamı

Yorum yazın