Gündem

İş dünyasına Ali Babacan sürprizi

AKP nin 16 yıllık iktidarında yıkılmaz kale olarak gördüğü ekonomi, hızla çöküşe doğru yol alırken direksiyonda Ali Babacan gibi isimler de artık yok.
AKP nin aday listesinde yer almayan Babacan ın yanı sıra Mehmet Şimşek in de yeni dönemde kabinede yer alıp almayacağı merak konusu.
Sözcü yazarı Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan la görüşen bir iş adamının İyi haberler aldık, Tayyip Bey başkan yardımcısı olarak Ali Babacan ı düşünüyormuş, ekonomiyi ona teslim edecekmiş dediğini öne sürüyor.
İş dünyasının ekonomideki son gelişmelerden ciddi biçimde rahatsızlık duyduğu ve Erdoğan ın sarayda yalnız kaldığı yorumlarının yapıldığını söylüyor Ataklı.
Ekonomi yönetiminin de beceriksiz olduğunu görüyormuş bu kesim Ataklı nın aktardığına göre ve şikayetleri Erdoğan a kadar ulaşmış artık
Babacan iddiasını ortaya atan kişinin İstanbul un önemli iş adamlarından olduğunu söyleyen Ataklı, iftar masasında gündeme gelen Babacan ın yeniden ekonominin başına geleceği haberinin masada yüzlerin gülümsemesine yol açtığını ileri sürüyor.
Haberin devamını okumak için aşağıdaki “Web sitesinde oku” butonuna dokunun.
Kaynak: Ahval

Haberin Devamı

Yorum yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.