Gündem

Avukat Eren Keskin, şiddet ve cinsel saldırı davalarındaki yargı çarpıklığını anlattı: Sürekli ispat isteniyor, oysa tecavüz anında bir tanık olmuyor

‘Tecavüz anında bir tanık olmuyor’
Avukat Eren Keskin, şiddete, cinsel saldırıya uğradığını söyleyen kadınlardan sürekli ispat istenildiğine dikkat çekti ve “Oysaki tecavüz anında bir tanık olmuyor. Bunun dışında kadınlar genellikle gecikerek açıklıyorlar, yani kadın utanıyor, korkuyor, kirlenmişlik hissediyor, hemen bir hekime başvuramıyor” diye konuştu.
Nuray Pehlivan [email protected]
DUVAR Leyla ile Mecnun , Muhteşem Yüzyıl , Kurtlar Vadisi Pusu gibi yapımlarda sanat yönetmenliği ve dekor tasarımı yapan Hakan Sur, cinsel saldırı suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada savcı görüş bildirerek somut kanıt olmadığı gerekçesiyle Hakan Sur un beraatine karar verilmesini istedi.
Soruşturma kapsamında 15 Ağustos 2017 de tutuklanan Hakan Sur, hakim karşısına çıktığı 19 Eylül 2017 tarihli ilk duruşmada suçlamaları kabul etmeyerek iftiraya uğradığını söylemişti. Sur, bugünkü duruşmada İftira atılması tecavüz edilmesi kadar ağır bir durum teşkil eder. Mütalaaya katılıyorum. Beraatime karar verilmesini, olmadığı taktirde hakkımda lehte hükümlerin uygulanmasını talep ederim, ifadelerini kullandı.
Sanığı Cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptıran Mahkeme Heyeti duruşmadaki iyi halini dikkate alarak cezasını 10 yıla düşürdü.
TECAVÜZ ANINDA BİR TANIK OLMUYOR
Haberin devamını okumak için aşağıdaki “Web sitesinde oku” butonuna dokunun.
Kaynak: duvaR

Haberin Devamı

Yorum yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.